Подробности, фантастика и лозаризма

Подробности, фантастика и лозаризма

Подробности, фантастика и лозаризма

Blog Article



Производството во лизарските реони и виногорја е со различен интензитет. Тиквешкото виногорје е  главен произведител на винско грозје и вино во Македонија.По него, следат гевгелиско - валандовско виногорје, скопското виногорје, велешкото виногорје, и Струмичко - радовишкото виногорје.

Лозарството е занаят и като всеки такъв си има тънкости. Изисква много практика, докато го овладееш, но и не малко теоретични знания относно спецификите за отглеждането на добра реколта грозде: място за засаждане, почва, климат, капково напояване, пръскане против вредители и резитба с качествени лозарски инструменти. Нека проследим някои от тях… Свързани продукти

Тези фактори са определящи за по-високата захарност на гроздето и съдържанието на повече багрилни вещества. По-доброто проветряване осигурява по-малък риск от заразяване с болести като мана и оидиум, както и по-добра устойчивост към сиво гниене. Лозите стават по-издръжливи на ниски температури, а пръчките им узряват по-добре.

Специално е акцентирано, върху ... Основи на овощарството

Нарачајте го овој број или најавете се за да ја прочитате целата статија.

Климатичните аномалии и променящите се потребителски нагласи се отразяват тежко на винопроизводителите, като някои дори не са в състояние да поддържат винарните си работещи.

Веднъж инсталирана, системата може да се ползва В ПРОДЪЛЖЕНИЕ лозарство НА ГОДИНИ.

Географията на лозарството в Европа се променя заради климата

Дисциплината Помология запознава студентите с районираните и перспективните български и чуждестранни сортове, определени за създаване на нови овощни насаждения в нашата страна.

Видео Мечка реши да се разхлади сред хората в езерото Тахо (Видео)

кор. проф. дсн Минчо Кондарев и проф. Велко Велков, допринесли много за съвременното развитие на лозарството и овощарството в България.

Иска се да осигурите хранителна, въздухопроницаема (добре аерирана) и структурна почва.

През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Report this page